Dobrý človek verzus spoločnosť

Autor: Dominika Slavkovská | 5.9.2014 o 6:57 | Karma článku: 5,09 | Prečítané:  495x

Často krát sa pýtame samých seba, akí sme. Sme dobrí? Sme v niečom zlí? Každý z nás je niečím výnimočný, dokonalý, no každý z nás má aj svoje chyby. Dosť často porovnávame seba s inými ľuďmi. Niekedy v snahe pochopiť to dobré a zlé z nás, no často aj zo závisti. Časy sa menia. Ľudia sa menia. K lepšiemu no aj horšiemu. Každý človek chce byť ten najlepší. Nie je to preto, aby sme dokázali iným, že sme niečo viac, no je to aj o samotnom pocite čo sa skrýva v našom vnútri.

Výchova je ďalšia vec, ktorá sa na nás odzrkadľuje. Povahové črty sa dajú zjemniť, no to, kde sme vyrástli, ako sme boli vychovaní, k čomu sme boli vedení, to nám ostane a ťahá sa to s nami do konca života.  Ak rodičia počas detstva svoje deti viedli k spravodlivosti, čestnosti, učili ich neklamať, vážiť si veci a hodnoty, budú z nich skutoční, dobrí ľudia. No na druhej strane, ak ich rodičia zanedbávali, kupovali im všetko čo si vytrucovali, rozmaznávali ich rôznymi vecami, v snahe vyplniť ich neprítomnosť, nebudú si vážiť hodnoty, ani veci, pretože to nemali kde vidieť. V dnešnom svete všetko ovplyvňujú peniaze. Týka sa to aj ľudí. Niekto sa narodí do bohatstva, niekto do chudoby. Nevyberieme si, kde sa narodíme. Peniaze nás ovplyvňujú na každom kroku. Vidíme to v politike, súdnictve no aj v bežnom svete. Peniaze nerobia človeka. Charakter áno. Ak je niekto spravodlivý, čestný, nič ho neovplyvní. Dobrý, čestný človek sa nedá zlákať ani peniazmi. Dobrý človek určite existuje. Nemá vlastnosť chváliť sa čo všetko dokázal, spravil, zažil. Dobrý človek ukazuje svoju dobrotu skutkami nie slovami.  Dobrota sa meria veľkosťou srdca. Každý z nás má v sebe dobrého človeka. Je len na nás, ktorá stránka z nás nad nami vyhrá.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Na jar minister práce Ján Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín v odvetviach, v ktorých to bude potrebné.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy pre SME a The Slovak Spectator ukázali top obchody, pri ktorých radili.

ŠPORT

Za Slovanom stále cítiť pachuť vytunelovaných harvardov

Medzi majiteľmi je dodnes firma zapletená do tunelovania harvardských fondov.


Už ste čítali?