Prečo jednotkári pracujú pre trojkárov

Autor: Dominika Slavkovská | 4.9.2014 o 6:36 | (upravené 4.9.2014 o 9:43) Karma článku: 4,66 | Prečítané:  1770x

Chcete zmeniť svoj život k lepšiemu? Čítajte.Sprievodca finančným vzdelaním pre každého. Chcete byť úspešný? Prebuďte v sebe aj vo svojich deťoch génia. Táto kniha vám to umožní, povedie vás k tomu. Kto sa chce naučiť niečo nové, oddýchnuť si pri skvelej knihe a spojiť príjemné s užitočným , pre toho je táto kniha tá pravá.

Nie ste jednotkár? Nepatríte medzi ľudí ktorý skončili školu s červeným diplomom? Okolie vám dáva najavo, že ste slabý, že to ďaleko v živote nedosiahnete? Stopnite ich! Práve takýto ľudia v živote dosahujú úspechy. Takýto ľudia sú úspešný podnikatelia, milionári, lebo našli zmysel života a samých seba. Na to aby ste boli úspešný nepotrebujete diplomy ani čisté jednotky.

Chcete aby vaše deti boli úspešné? Aby ste im dali dobrý základ na cestu životom? Táto kniha vás obohatí o nové, nepoznané poznatky. Myslíte si, že škola je pre vaše dieťa odrazový mostík k úspechu? Možno sa mýlite. Pre niektoré deti je škola úžasná skúsenosť, no pre iné je to ich najhoršia skúsenosť v živote. Každé dieťa je génius, no škola niekedy to nadanie potláča.

Hovorili vám rodičia, aby ste chodili do školy a tým získali dobré zamestnanie?  Áno? Bola to chyba. Kiyosaki opisuje vo svojej knihe spôsob, akým treba deti motivovať.  Rieši otázku, prečo školy učia mladých ľudí, aby sa pýtali, koľko peňazí zarobia, namiesto toho aby sa pýtali koľko peňazí zarobia aby pomohli iným. Robert píše o tom, prečo si mladý ľudia hľadajú čo najlepšie platenú prácu, idú do armády, namiesto toho, aby sami vytvárali najlepšie platené miesta.

,,Otázka ktorú by si mal klásť každý rodič, znie: Pripravujú školy moje dieťa pre život v skutočnom svete?

Odpoveď je, bohužiaľ, nie.´´

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, prečo si škola o vašom dieťati myslí, že nie je dostatočne bystré?  V knihe sa dočítame iba jediné- že vaše dieťa nerobí to, čo sa od neho očakáva.

Nejeden z vás sa už určite nejeden krát zamyslel nad tým, prečo tí, ktorý boli v škole slabší, neboli excelentný, dosiahli v živote viac ako tí, ktorý vyštudovali s červeným diplomom? Žeby to bolo šťastím?

,,Ak o niekom vieme, že je jednotkár, vieme o ňom iba to, že meradlom jeho/jej mimoriadnej úspešnosti sú známky. Nehovorí nám to však nič o tom, ako dokáže reagovať na premenlivosť alebo nepríjemné zvraty v živote.´´ tvrdí profesorka Karen Arnoldová vo svojej štúdii.

Napríklad taký Thomas Edison alebo Albert Einstein. Ani jedného z nich nepovažovali za génia, považovali ich za priemerných, ba až podpriemerných žiakov, ktorý nedosiahnu nič. Čo vo svojom živote dokázali? Každý si na to odpovie sám. Kniha nám dá jasne najavo, ako u svojho dieťaťa prebudiť génia, ako ho motivovať, no dáva rady a postrehy aj nám dospelým. Ako každá motivačná kniha nás núti zamyslieť sa, dáva nám možnosť uchopiť život z inej stránky. Kniha sa číta veľmi ľahko, je plná dobrých myšlienok, odporúčaní. Ak ju začnete čítať, prestanete až na jej konci.

Robert T. Kiyosaki je známym podnikateľom, investorom, ale hlavne autorom motivačných kníh o dosahovaní finančnej gramotnosti a nezávislosti. Preslávil sa hlavne knihou „Bohatý otec – chudobný otec“, v ktorej porovnal dva rozdielne prístupy k životu a investovaniu. Ďalšie jeho známe knihy sú: Zvýšte svoje finančné IQ, Biznis 21.storočia, Ako podnikať úspešne, Midasov dotyk, Škola biznisu a ďalšie.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SVET

Teroristi zaútočili v Barcelone, zahynulo najmenej 13 ľudí (minúta po minúte)

Dodávka vrazila do davu ľudí v centre mesta. K útoku sa prihlásil Islamský štát.

SVET

Ľudia utekali v panike. Ako vyzerala situácia v Barcelone (fotogaléria)

Polícia potvrdila, že išlo o teroristický útok.


Už ste čítali?